Letnie Praktyki Badawcze

I faza zgłoszeń na Letnie Praktyki Badawcze dobiegła końca.

Rozpoczynamy drugi etap, w którym studenci i doktoranci mogą aplikować na LPB do 12.05.2014r.

Już po raz dziesiąty organizujemy Letnie Praktyki Badawcze dla studentów i doktorantów – interdyscyplinarne wakacyjne warsztaty wykorzystujące badania naukowe i matematyczny sposób myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów biznesowych. Jest to unikatowa inicjatywa, za którą stoją instytucje takie jak: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Chcielibyśmy rozpropagować ideę praktyk wśród studentów i doktorantów polskich uczelni, dlatego też zwracamy się z prośbą o przekazanie oferty praktyk drogą mailową osobom potencjalnie zainteresowanym oraz jeśli to możliwe zamieszczenie na stronie internetowej biura informacji o X Letnich Praktykach Badawczych.

W załączeniu plakaty oraz informacja o praktykach.

Czytaj dalej Letnie Praktyki Badawcze

Informacje dot. kart multisport

Drodzy Koledzy i Koleżanki,

Po raz kolejny podchodzimy do spraw Kart Multisport. W zeszłym roku pojawiły się różne trudności i problemy z kartami, teraz postaramy się je pokonać. Dlatego potrzebujemy informacji o ilości osób chętnych do zapisania się na takie karty. Przygotowaliśmy ankietę (bardzo prostą), która pozwoli nam na stworzenie listy, na podstawie której będziemy rozmawiali z władzami.

Link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/s/7DLPZ2H

Próbę zawalczenia o karty multisport podejmujemy ze względu na fakt, że pracownicy PW również rozpoczęli negocjacje z władzami PW na ten temat. To pozwoli próbować pokonać zeszłoroczne trudności.

Dlatego bardzo serdecznie proszę, abyście przekazali informację o ankiecie i kartach możliwie największej ilości doktorantów.

Trochę szczegółów o kartach:

  1. Według umów z firmą dostarczającą karty, PW powinno dofinansować część kwoty miesięcznego abonamentu.
  2. Część szczegółów dot. pracowników: http://www.ichip.pw.edu.pl/pl/content/karty-multisport-dla-pracowników.
  3. Jako RDPW chcemy również postulować przyznanie możliwości korzystania z kart bez dofinansowania (koszt może wtedy wynieść około 100 zł).

Jak wcześniej pisałem, szukamy informacji ile osób chciałoby taką kartę używać, nawet w koszcie 100-150 zł (kwota maksymalna na podstawie informacji od doktorantów UW). Chodzi o orientacyjną ilość osób. Więcej szczegółów będziemy podawać po uzyskaniu większej ilości informacji od władz PW i firmy oferującej karty.

Pozdrawiam serdecznie

Michał Wojasiński MSc Eng.
Department of Biotechnology and Bioprocess Engineering
Faculty of Chemical and Process Engineering
Warsaw University of Technology
Warynskiego 1, 00-645 Warsaw
POLAND
www.biomedlab.ichip.pw.edu.pl/michal.wojasinski